Tajná policie řádí v poslanecké sněmovně v Praze

Autor: Vladimír Hučín <hucin@free.cz>, TĂ©ma: Informace od Vladimíra Hučína, Zdroj: PUP BIS ČTK, Vydáno dne: 04. 10. 2006

Já jsem okamžitě pochopil, že za tím jsou komunisté z KSČM a komunistický bachař František Vondruška.

Opravdu se dočkáme, že redaktoři ČT záběry příští týden v pořadu Reportéři zveřejní???

Vážený Pavle,

je právě 02.45 hod. a já jsem se před chvílí vrátil z Prahy, kde mi Claudie předala na Václavském náměstí (...) Moc děkuji za tento darek a podporu v mém boji.

Dnes jsem byl v poslanecké sněmovně, kde mne pozvali redaktoři ČTV  ve věci někdejšího komunistického bachaře Františka Vondrušky. Já jsem redaktorům na kameru sdělil své zážitky z Minkovic a ukázal dokumenty z té doby.

Redaktoři ale postupovali dost neopatrně. Nejprve Vondrušku hledali v prostorách kanceláří poslanců. Tam nebyl, nebo se nechal zapřít. Samozřejmě, že mu dali jeho soudruzi echo, že Hučín je s televizí v budově parlamentu. No a potom jsme na něj čekali před hlasovacím sálem.

Tyto naše aktivity se pokusila přerušit tajná policie s tím, že jsem údajně neoprávněně pronikl do budovy poslanecké sněmovny a že mám jít naléhavě s nimi. Já jsem okamžitě pochopil, že za tím jsou komunisté a zavolal jsem přítomné redaktory na pomoc. Ti začali celou situaci natáčet a utvořili kolem nás kruh. Policie ale trvala na tom, že musím jít s nimi. Já a redaktoři jim vysvětlovali, že nás do budovy přivedl poslanec a že jsme se řádně identifikovali, vyplnili patřičný formulář a nechali prohlédnout ostrahou. Poté policisté od svého záměru mne vyvést, upustili, ale to už kolem toho byla patřičná pozornost dalších přítomných sdělovacích prostředků.

Potom jsme s Jiřím Wolfem (byl také v Minkovicích) spatřili komunistického bachaře  Vondrušku a začali jsme se ho dotazovat zda nás poznává. On odpověděl v tom smyslu, že se s námi nebude bavit a velice rychle díky své hmotnosti se protlačil do sálu. Bylo ale vidět, že ho moje a Wolfova přítomnost vyvedla z míry. Vše natočili přítomní redaktoři ČT a záběry by se měli dostat do TV někdy příští týden v pořadu Reportéři.

Potom jsem byl pozván senátorem Štetinou a dalšími do Senátu do Klubu otevřené demokracie. A večer jsme se Zbyňkem u Josefa Kudláčka (Anonnce) dělali další volební noviny.

S Pozdravem a poděkováním Vladimír, Datum: 04.10.2006 03:18:05