Poslanec Langer kritizoval a již jako ministr ale nenaplnil svoje tvrzení o nutnosti vyšetření zákroku.

Autor: BazMyslik <bazmyslik@napismi.cz>, TĂ©ma: Press, Zdroj: PUP BIS ČTK, Vydáno dne: 09. 07. 2008

Do dnešního dne nebyl nikdo ze zasahujících policistů potrestán. Řídící důstojníci byli vesměs v následujících třech letech povýšeni nebo odměněni. Ve středu 9. červnece 2008 od 13.00 hod by měl pražský Městský soud Spálná ulice, Praha 1, přízemí místnost č. 9a vynést rozsudek v kauze napadení účastníku Czechteku.

Policejní brutalita před soudem. Po 3 letech
 
ct05_maly
 
ve středu 9. červnece 2008 od 13.00 hod by měl pražský Městský soud Spálná ulice,  Praha 1, přízemí místnost č. 9a vynést rozsudek v kauze napadení účastníku Czechteku 2005. O.H. a P.K.
 
žalovali Ministerstvo vnitra za vhození dvou dýmovnic do osobního automobilu a následného napadení.  Uvedená žaloba je jedna z mála, která se podařila v případu CZECHTEK 2005 dotáhnout do konce. (podrobnosti k případu naleznete  zde )
 
Před třemi lety 3 500 policistů napadlo na louce u Mlýnce na Tachovsku  poklidné  účastníky hudební slavnosti Czechtek 2005. Několik desítek mladých lidí bylo zraněno. Celý neadekvátní zákrok stál daňové poplatníky více než 31 milionů korun. Zákrok obhajoval tehdejší ministr vnitra Bublan i premiér Paroubek. I přesto, že se po volbách stal jeden z kritiků zákroku poslanec Langer  ministrem vnitra, nenaplnil svoje tvrzení o nutnosti vyšetření onoho zákroku a potrestání konkrétních viníků. Do dnešního dne nebyl nikdo ze zasahujících policistů potrestán. Řídící důstojníci byli vesměs v následujících třech letech povýšeni nebo odměněni.
 
Nikdo z politiků, kteří neopodstatněný brutální zákrok schvalovali neodstoupil. Tento případ jasně ukázal, že stav demokracie v naší zemi bohužel není nikterak dobrý. Věřme, že postupnou generační výměnou se poměry budou měnit.
 
Podrobnosti naleznete buďto na www.kozy.cz/ct.htm nebo na http://czechtek.bloguje případně na www.policejnistat.cz
 
Srdečně zdraví

Stanislav Penc