phpRS
Dnešní datum: 20. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  Říjen  >>
PoÚtStČtPáSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    


Přihlášení

UĹživatelskĂŠ jmĂŠno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Z pera dopisovatelů

* GroSStapo zve V. Hučína a F. Přesličku na výslech II.

Vydáno dne 26. 06. 2005 (2413 přečtení)

Převzatá fakta ze spisu kauzy řízení, které bylo právním odborem MěÚ v Přerově zastaveno.

Jak naložit s pravdivou „pomluvou“?

     Tak si zase jednou obžalovaný oddechl. I když nevím, jestli se tento můj výrok hodí v případě předsedy místní pobočky KPV (Konfederace politických vězňů) v Přerově - pana Františka Přesličky. Vždy takové obvinění - z řad jeho tradičních politických odpůrců - nebylo první. Tedy k věci.

     Obviněný (F. P.) se „měl“ dopustit přestupku dle ust. § 49. odst. 1 písm c) zákona ČNR č. 200/190 Sb., o přestupcích tím, že „úmyslně narušil hrubým jednáním občanské soužití, když o osobách na kartách vývěsky ve skřínce KANu uvedl,že… jsou to zločinci stejně jako představitelé bývalého Iráku“. Jistě, velmi silná slova,ještě navíc citovaná v deníku HN (Hospodářské noviny) z 22. 1. 2005. Ale proč tedy bylo toto řízení právním odborem MěÚ v Přerově zastaveno? Inu, jak jinak - pro nedostatek důkazů. Dokonce i hlavní iniciátor podání - JUDr. Ján Murček - se na projednávání údajné pomluvy k projednávání - po vlastní omluvě - nedostavil. Přesto jednání proběhlo výslechy obžalovaného F.Přesličky a svědků JUDr. Jiřího Pščolky, Vladimíra Hučína a ing. Jaroslava Bezděka (předseda KAN Přerov ). Je téměř groteskní, když současný i bývalý vysoký funkcionář policie ČSR i ČR (J. P.) dnes prohlašuje, že dnes není komunistou i když po r. 1968 (dle svědka Vl. Hučína) jako člen KSČ se podílel na vyšetřování citlivých kauz, které ohrožovaly funkcionáře komunistické strany. Také J. Bezděk řekl, že „pokud budou i nadále v justici, ve státním zastupitelství a v policii na vedoucích místech takoví lidé ,jejichž minulost je spjata s bývalou KSČ, nemůže dojít k tomu, aby bylo zachováno právo a policie jednala za všech okolností nepředpojatě.“ Jak vidno, oba svědkové spolu s obžalovaným pochopitelně vystupovali při jednání z pozice zákona č. 198/93 Sb. „o protiprávnosti komunistického režimu“,jemuž všech 5 tzv. komunistických ES - uvedených jmény i fotografiemi na kartách ve skříňce KANu - duší i tělem do posledních chvil sloužilo…

     Jako klad pro obviněného hodnotila vedoucí oddělení přestupků MěÚ, jeho výrok, „že se žalované straně (JUDr. Pščolkovi) omluví, pokud on prokáže věrohodnými důkazy, že nikdy nebyl v KSČ. Můžeme se jen těšit,jak to pan doktor práv prokáže.?

     Jinak platí o něm to, co i pro ostatní bývalé členy KSČ proklamuje již zmíněný zákon: „KSČ byla organizací zločinnou a zavrženíhodnou obdobně jako další organizace založené na její ideologii, které ve své činnosti směřovaly k potlačování lidských práv a demokratického systému.“ Podobnost s bývalým režimem v Iráku se přímo nabízí.

     Na závěr: neexistoval nějaký anonymní „totáč“, měl svá jména. Jen nepatrný zlomek visí ve skříňce KANu. A je vůbec schopen si někdo představit „zločinnou organizaci“ bez konkrétních zločinců ? A může být pak pravdivá věta „nepravdivou“ pomluvou.?

Ing. E. Ondra, 24. 06. 2005


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Ing. Emanuel Ondra | Počet komentářů: 51 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP ČTK BIS E-MAIL

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
Š 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,