phpRS
Dnešní datum: 22. 09. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  Září  >>
PoÚtStČtPáSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Politické páky

* Policejní zásah při kterém bylo nasazeno přes 3.500 policistů, stál více než 31 milionů korun.

Vydáno dne 25. 09. 2005 (6001 přečtení)

Vyhodnocení událostí v souvislosti s rušením veřejného pořádku v restauraci Na Americe v Rudolfově a v Českých Budějovicích (psal se rok 1974) Setkání příznivců techno-party. Zpracovala: por. Jana Kameníková Policie - Správa Jihočeského kraje (píše se rok 2005 !!!)

Zdá se vám podobnost čistě náhodná? Nevěřte tomu !!! Nikoliv! Stejná země, stejné kraje, stejní komunisti, jak ve státní správě na MV, Policii, Státním zastupitelství, tak skoro všude, jen mladí lidé jsou jiní, jiná je i doba a KSČ zde oficiálně prý již nevládne! Teď tomu říkají demokracie !!! Celý tehdejší archivní záznam Sboru Národní Bezpečnosti (SNB) & Veřejné Bezpečnosti (VB) najdete zde: Výtržnosti vlasatců v Rudolfově a v Českých Budějovicích ve dnech 29. a 30. 3. 1974 - hlášeníPolicejní zásah při kterém bylo nasazeno přes 3 500 policistů, stál více než 31 milionů korun. Zásah byl posléze odůvodněn tím, že „technaři“ porušili vlastnická práva jiných osob a to tím, že se zdržovali na pozemcích, kde si to majitel nepřeje.

Nelze souhlasit s porušováním vlastnických prav, ničeni cizí věci a neuposlechnutí výzvy policisty. Stejně tak je nemožné, aby skupinky lidí narušovali soukromí jiných hlasitou hudbou a nezajišťovali si  základní hygienické zázemí.

Jenže situace byla jiná: Letošní již 12 ročník tanečního setkání příznivců elektronické hudby Czechtek 2005 byl zajištěn velice dobře.Tedy: Prostor byl vybrán zodpovědně: Zhruba polovina souvisle obhospodařované louky mimo zastavěnou plochu vesnic a měst. Od nejbližší vesnice, která je od pronajaté části louky vzdálená cca 2km je oddělená horizontem a souvislým lesním porostem. S druhé strany pak 2m plotem oddělující dálnici. Dále je k pronajatému pozemku z dálnice svedená přímá asfaltová cesta. Byli objednány sanitární systémy  Toi Toi v poctu 40 záchodů s pravidelným čištěním. Dle skutečnosti z předchozích ročníků Czechtek je „kultura  odhazování odpadků“ na ústupu. Vypovídá o tom i skutečnost, že během demonstrací u Ministerstva vnitra na Letné po odchodu několika tisíc demonstrujících nezůstali, žádné odpadky.Vše shora uvedené bylo ze strany odpovědných policistů a politiků zpochybněno a tím, došlo k vytvoření umělé možnosti zasáhnout. Všechny škody způsobené během Czechteku vznikly na základě zásahu policie, Stejně tak zraněni a obvinění lidé by nebily, kdyby k zásahu nedošlo. Porušování zákonů, tedy ničení cizí věci v podobě stříhání děr do plotu, oddělující louku od dálnice, neuposlechnutí výzvy veřejného činitele a užívání cizí věci vůbec nemuselo dojit, nebít policejního opatření. Ministr vnitra Bublan a Předseda vlády Paroubek při obhajobě počínání policie, používali zcela záměrně lži.

Proběhla celá řada jednání, která vyústila v možné konstatování „ nechceme policejní stát“ chceme svobodný  svět bez předsudků a zloby.

Podrobnosti především o protestních koncertech na 23 náměstí v České republice, které proběhnou ve středu 28. září 2005 na den sv. Václava naleznete na www.kozy.cz

Žádáme Vás o zveřejnění nebo šíření této informace. Jestli se Vám naopak podobné zprávy nehodí, napište, vyškrtneme Vás z adresáře.

S přátelským pozdravem Stanislav Penc


Policejní správa jak byla uvěřejněna v archivu Ministerstva vnitra:

Vyhodnocení událostí v souvislosti s rušením veřejného pořádku v restauraci Na Americe v Rudolfově a v Českých Budějovicích

Vyhodnocení událostí v souvislosti s rušením veřejného pořádku

V restauraci Na Americe v Rudolfově, okres České Budějovice, jsou téměř pravidelně pořádány čaje. Vedoucím provozovny je XY, nar. [...] 1947, provozovatel je LSD Jednota České Budějovice se sídlem v Týně nad Vltavou.

Při čajích účinkovala hudba Infinitas (Nekonečno) z Českých Budějovic, jejímž vedoucím je XY, nar. [...] 1954, zaměstnanec Československého rozhlasu v Českých Budějovicích. Manažerem skupiny je XY, studující pedagogické fakulty v Českých Budějovicích. K vystupování mají povolení Okresního kulturního střediska České Budějovice.

Tato hudba účinkovala při zábavě dne 29. 3. 1974 od 19,00 do 22,30 hod. Během zábavy nedošlo k rušivým jevům.

Dne 30. 3. 1974 v odpoledních hodinách se začali občané z Rudolfova obracet na předsedu komise pro ochranu veřejného pořádku Václava Holoubka s tím, že v restauraci Na Americe je velké soustředění mladých lidí ustrojených do trampských oděvů, špinavých, většinou tzv. Mániček, z nichž část byla v podnapilém stavu. Povalovali se kolem restaurace. Občané si stěžovali, že ve skupinkách chodili po Rudolfově i v noci z 29. na 30. 3. 1974, tloukli na okna, jednomu staršímu občanu odcizili klobouk, vysmívali se mu a tropili jiné výtržnosti.

Dva členové KOPV [komise pro ochranu veřejného pořádku] navštívili předsedu MěNV [Městský národní výbor] Rudolfov s. Ludvíka Korandu a žádali, aby zábava byla zrušena. Předseda událost sdělil OOVB [Obvodní oddělení Veřejné bezpečnosti] Suché Vrbné, kde vykonával stálou službu nstržm. Zdeněk Bendl (v MV od 1. 12. 1971), který na sdělení operativně nereagoval. Předseda KOPV pak telefonicky vyrozuměl stálou službu OVB České Budějovice a s. Koranda ještě telefonoval stálé službě SVB [Správy Veřejné bezpečnosti], odkud dostal odpověď, že na místo přijedou orgánové VB.

Do 20 minut byla z OVB České Budějovice vyslána patnáctičlenná skupina, vedená zástupcem náčelníka pro PVP [politickovýchovnou práci] kpt. Františkem Hlávkou. Jednalo se o orgány VB ze všech služeb, kteří v uvedené době byli ve službě.

Na místě byla skupina očekávána funkcionáři MěNV a dvěma orgány z OOVB Suché Vrbné.

Vedoucí skupiny kpt. Hlávka s funkcionáři NV se dostavili do sálu restaurace, kde účinkovala hudba Plastic People of Universe z Prahy a požádali jejího vedoucího, XY, nar. [...] 1950, zaměstnace Úklidu hl. m. Prahy, o předložení povolení k vystupování, které tento nepředložil s tím, že jim bude doručeno až ve večerních hodinách. Bylo zjištěno, že povolení nemají, neboť již v odpoledních hodinách žádali o zapůjčení povolení XY, vedoucího souboru Infinitas. Přitom bylo zjištěno, že se skupinou Plastic People zde účinkovala další hudba z Prahy pod názvem DG 307.

Při příchodu bylo v sále 380 mladých lidí (dle vstupenek) a nezjištěný počet jich byl kolem objktu. Hudba hrála divoké hlasité skladby, přičemž někteří hudebníci stáli i na stolech. Dva až čtyři páry tančily výstřední tance.

Vzhledem k tomu, že soubor neměl povolení k vystupování, byl vedoucí vyzván, aby sdělil přítomným, že z těchto důvodů se nebude v zábavě pokračovat a požádal, aby opustili sál. Po výzvě začali začali sál skutečně opouštět a nedošlo k žádné výtržnosti.

Účastníci se pak shromáždili před restaurací a zdráhali se odejít. Odešla jen nepatrná část. Po výzvě k rozchodu začali vykřikovat: "Co je to za demokracii? Kdo nám vrátí vstupné?" Na orgány VB křičeli: "Vy Gestapáci, Vy kurvy! My Vám to ukážem, zopakujem rok 1968!" Svědecky bylo zjištěno, že vykřikovali: "Sieg Heil!"

Na základě situace byla výzva opakována a protože se zdráhali rozejít, byly použity klaksony služebních aut a orgánové v rojnici tlačili dav na silnici.

Při zákroku dál orgány VB uráželi a podráželi jim nohy (stoličky). Během doby, kdy byl dav vytlačován, došlo všemi orgány VB k použití obušku a KASRU, bez následků na zdraví. Na druhé straně jeden příslušník VB utrpěl zranění na ruce a na noze a poškození stejnokroje.


Zdá se vám podobnost čistě a náhodná? Nikoliv! Stejná země, stejné kraje, stejní komunisti, jak ve státní správě na MV, Policii, Státním zastupitelství, tak skoro všude, jen mladí lidé jsou jiní, jiná je i doba a KSČ zde oficiálně prý již nevládne! Celý archivní záznam najdete zde: Výtržnosti vlasatců v Rudolfově a v Českých Budějovicích ve dnech 29. a 30. 3. 1974 - hlášení


Policejní správa jak byla uvěřejněna na WEBu Ministerstva vnitra:

Setkání příznivců techno-party. Zpracovala: por. Jana Kameníková Policie - Správa Jihočeského kraje:

Dva letní měsíce bývají v posledních několika letech nejen obdobím zasloužených a dlouho očekávaných prázdnin a dovolených, ale i obdobím nechvalně proslulých setkání příznivců techno-party. Na uzemí Jihočeského kraje se taková akce konala naposledy v roce 2000 na Českobudějovicku, kde se do okolí malé vesnice Lipnice sjelo několik tisíc příznivců této pochybné zábavy. Policie ČR přijala na základě získaných zkušeností lipnické akce celou řadu svých vlastních opatření směřujících k tomu, aby dokázala včas reagovat na organizaci další případné takové akce na jihu Čech. Tyto akce se totiž konají na velkém prostoru, který organizátoři většinou vybírají tajně, s časovým předstihem. Vybranou lokalitu pak prostě zaberou a během několika málo hodin se do místa sjede velké množství těchto příznivců a obdivovatelů. Na místě své zábavy zůstavají několik dní a tato doba je doslova nesnesitelným peklem nejen pro majitele příslušných pozemků, ale i pro místní obyvatele. Konání těchto akcí je vždy spojeno s požíváním alkoholu a s požíváním návykových látek ve velkém měřítku. V místech konání jsou vždy problémy se zabezpečením bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, dochází k narušení klidu a veřejného pořádku a  nezřídka dochází i k případům poškozování cizí věci.Opatření, která přijala Policie ČR v Jihočeském kraji, směřují především k včasnému odhalení příprav organizace setkání podobného druhu. V rámci těchto opatření byl krajským policejním ředitelem zřízen speciální štáb, který na území kraje koordinuje získávání a vyhodnocování zjištěných poznatků k přípravám konání techno-party. Zvýšená pozornost je v této době věnována i spolupráci Policie ČR s orgány státní správy a samosprávy. Vzhledem k tomu, že velkou část účastníků techno-party vždy tvoří příznivci ze zahraničí, situace je monitorována policií i na hraničních přechodech.

Dosud jsme žádné aktivity organizátorů obdobných akcí na území kraje nezaznamenali. Z našich zkušeností však víme, že nejčastějším obdobím pořádání těchto setkání bývá konec měsíce července a počátek měsíce srpna a tak situace je dále velmi intenzivně monitorována.

mjr. Bc. Dušan Klícha (974 221 207) SJčk České Budějovice[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: BazMyslik | Počet komentářů: 909 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK E-MAIL

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,