phpRS
Dnešní datum: 06. 12. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtPáSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Z pera dopisovatelů

* Prohlášení občanského sdružení K 213 k případu uvalení vazby na Ing. Jiřího Fialu

Vydáno dne 21. 05. 2006 (4642 přečtení)

Soud Ing. Jiřího Fialy: pondělí 22. května 2006 – 9.00 hodin, OS pro Prahu 7, Ovocný trh 14, Praha 1, I.p., č.101

Včera jsme se s panem Heringem pokusili odevzdat v Pankrácké věznici v Praze balíček pro pana Fialu s jím požadovanými věcmi - tužky, poznámkový blok, poštovní známky, kávu, cukr, sušenky, tiskoviny - nebylo nám to umožněno - balíček byl tehož dne odeslán poštou. Volili jsme nejrychlejší cestu, situace je akutní, pan Fiala nemá příbuzné a jeho advokát nebyl k zastižení. Všichni vysocí a odpovědní ústavní činitelé státu byli informováni dnešního dne o tomto prohlášení K213 elektronickou poštou s digitálním podpisem. Rovněž tak bude dnes šířen přiložený anglický text sepsaný panem Fialou dne 17.5.2006 v pankrácké věznici na toaletním papíře! Kolik politiků a odpovědných ústavních činitelů se bude v této otřesné, základy demokracie ohrožující kauze osobně angažovat? Kolik se jich dostaví zítra na soud s panem Fialou? Dají raději přednost "hlubokomyslným" diskuzím a úvahám o jednom pohlavku? Byl symbolický, vystihující "kulturnost" české politické scény a nefunkčnost právního státu....a dnes v poledne na TV nás opět poučují o dobrých mravech hned dva komunisté Filip a Dolejš?! Soudce OS Praha 7, Mgr. Tomáš Hájek byl pro všechny případy o věznění Ing.Jiřího Fialy mnou, v pátek 20.5.2006, elektronickou poštou informován - telefonicky nebyl k zastižení - aby snad nebylo soudní jednání odvoláno pro nedostavení se účastníka soudního řízení bez omluvy...Jistě mi odpustíte, že zástupně touto cestou umožňuji panu Fialovi pokračování jeho volební kampaně. Jako cizinec v rodné zemi volit nemohu, muj hlas by obdržel, podobně jako pan Petr Czasch, republikový lídr SZR - www.szr.cz - jehož funkční recept na řešení korupce a nezodpovědnosti byl a je stále nezodpovědně odmítán zástupci velkých stran - proč asi? Podobně bych dal svůj hlas skvělé učitelce Janě Králové z Berouna, též kandidující za SZR - symboličtí zástupci - JUSTICE - KORUPCE - VZDĚLÁVÁNÍ. O morálních a charakterových kvalitách těchto lidí nepochybuji! Doporučuji další članek s panem Czaschem v RESPEKTu č. 20/2006. Je vypovídající o stavu společnosti -  všude slyšíme narůstající nespokojenost občanů, souhlas s mnohým a mnohými u malých stran - a základní konstatovaní - nedostanou se přes 5% - to tvrdí občané, jejichž společná volební síla zcela jistě daleko těchto 5% překračuje...?! Přiložený článek pana Cílka je vystižný i jeho poselství - nikdy se nevzdávat a vytrvat. Projeví konečně veřejno-právní média její funkci a vážnosti situace odpovídající zájem o případ pana Fialy? Věřím, že ano. 
 
Jan Šinágl, 21.5.2006
  
 

Soud Ing. Jiřího Fialy: pondělí 22. května 2006 – 9.00 hodin, OS pro Prahu 7, Ovocný trh 14, Praha 1, I.p., č.101

____________________________________________________________________________________________

 

 

Prohlášení občanského sdružení K 213 k případu uvalení vazby na Ing. Jiřího Fialu

O uvalení vazby informoval velmi zkresleně a účelově bulvární deník AHA ze dne 29.4.2006 se zřejmým záměrem poškodit angažovaného otce dvou týraných dětí skupinou organizovaných osob za vydatné pomoci orgánů státu. Zveřejněné informace bulvárním deníkem buď dokládají, že z Okresního státního zastupitelství Praha 9 unikají informace do výše uvedeného deníku a ten informace zkresluje, nebo že  OSZ Praha 9 ve spolupráci s výše uvedeným bulvárním deníkem zcela záměrně šíří nepravdivé lži a pomluvy.

 

Skutečný průběh incidentu zinscenovaného veřejnými činiteli v různých funkcích je zadokumentován obrazem i zvukem na www.justicetv.cz. Z tohoto reportážního dokumentu je prokazatelně vidět  snaha orgánů zabránit i zveřejnění objektivního průběhu státní mocí provedeného nezákonného jednání proti občanu, volebnímu kandidátu a otci Ing.Jiřímu Fialovi. S ohledem na to, že Ing.Jiří Fiala je kandidátem politické strany pro parlamentní volby 2006 vzniká tak vážné podezření, že dotčené státní struktury se všemi prostředky, tedy i protiprávními, pokusily zabránit možnosti podílet se panu Ing.Fialovi na organizování své volební kampaně a zabránit mu v šíření pravdivých myšlenek o katastrofálním stavu české justice, a to zvláště opatrovnické, v rámci řádné předvolební kampaně. Protiprávním uvalením kandidáta politické strany v době předvolební agitace do vazby došlo k situaci, že je po tomto kroku státních struktur oprávněně možné pochybovat o regulérnosti stávajících parlamentních voleb demokratického státu, neboť se na tomto protiprávním aktu podílí organizovaná státní struktura České republiky řízená hned více ministerstvy. Ing. Fiala se pokojně dostavil na soud v Praze 9 na žádost soudkyně Svobodové a mimo jiné jen požadoval vysvětlení "proč je mu zakázán kontakt s jeho dětmi". Odpověď soudkyní mu bylo odepřena, protože žádná racionální, podložená fakty a opírající se o platné zákony zjevně neexistuje. Sdružení K213 zmocnilo Ing.Fialu k tomu, aby jako zástupce ostatních perzekuovaných rodičů, převážně otců, vyčerpal a použil všechny ústavní prostředky k zajištění práv nezletilých dětí. Perzekuovaný otec Ing.Fiala se po vyčerpání všech zákonných prostředků vzepřel soudní arogantní moci tím, že vyjádřil svůj protest jiným způsobem jako protest na existující porušování právního řádu České republiky tím, že odmítl odejít z jednací síně dokud nedostane řádnou odpověď. Při konfliktu vyprovokovaném státní mocí se beze zbraně jen bránil proti přesile ozbrojené justiční stráže aby mohl dále řádně pokračovat ve svém protestu. Nikoho nenapadal a na nikoho neútočil, jak je zřejmé z videozáznamu jeho protestu na: 

http://www.justicetv.cz/excesy/p9svob.htm

 

Řádně registrované občanské sdružení K213, v souladu s platnými zákony, podává tímto veřejnou záruku za další konání Ing.Jiřího Fialy a žádá kompetentní státní orgány, aby v souladu s platnými zákony České republiky bylo řízení proti Ing. Jiřímu Fialovi vedeno na svobodě, neboť se členové sdružení K213 domnívají, že konáním Ing.Jiřího Fialy nebyly splněny nezbytné zákonné důvody pro uvalení vazby a tato vazba je ryze účelová s cílem bránit občanu ve svobodném šíření svých názorů. Konání Ing.Jiřího Fialy považujeme za ústavně přípustné, neboť po vyčerpání všech zákonných prostředků pouze protestoval jiným způsobem. Tuto formu občanského protestu Ústava České republiky výslovně uvádí a připouští. Konání pana Ing. Jiřího Fialy je tedy, na rozdíl od postupu státních orgánů, zcela legální a přípustné.

 

 

Občanské sdružení K213 tímto vyzývá

 

 

- kompetentní státní orgány k přešetření úniku informací z OSZ Praha 9, k přešetření postupu zasahujících příslušníků Policie ČR a potrestání všech zainteresovaných osob

 

- k okamžitému propuštění Ing.Jiřího Fialy z vazby na svobodu s ohledem na podanou společenskou záruku sdružením K213 a tím zajištění regulérnosti parlamentních voleb 

             

- předsedu vlády České republiky Ing.Jiřího Paroubka k tomu, aby z titulu své funkce zajistil plnění a dodržování Usnesení Vlády České republiky č 1108 ze dne 10.11.2004 týkající  podnětu Rady vlády České republiky pro lidská práva k zajištění práva dítěte odděleného od jednoho nebo obou rodičů udržovat pravidelné osobní kontakty s oběma rodiči a informoval veřejnost o tom, jak je uvedené usnesení plněno

 

- ministra spravedlnosti České republiky JUDr. Pavla Němce ke zjednání nápravy a provedení takových opatření na soudech v České republice, aby soudní moc fungovala řádně a bez podobných incidentů v soudních budovách, kdy dochází k účelovému napadání veřejnosti za přítomnosti ozbrojených státních složek.

 

 

 

 

Za K213:        Ing.Jiří Krám,v.r., pověřený tiskový mluvčí                                         20.5.2006

 

Šíření obsahu tohoto prohlášení vítáno

 


 

 

Přepis dopisu ing. Jiřího Fialy, cela č.527, vazební věznice Praha-Pankrác

 

                                              (psáno na třech druzích papíru - včetně toaletního… J.Š.)

 

Vážený pane Šinágle,

 

upřímně Vám děkuji za Váš dopis a zájem, který mne velmi těší a zavazuje současně. I já bych s Vámi rád co nejdříve mluvil. Žádost o povolení návštěvy jsem již podal – adresoval jsem ji na Davida. Vaše jméno tam bylo rovněž – potíž je v tom, že si nepamatuji přesně adresu na Davida, a tak nevím, jestli mu to dojde. Telefonovat mne samozřejmě nenechali, o mailu nejspíš ani neslyšeli – a já si jiné adresy nepamatuji, protože je nepoužívám. Krom toho mne zatkli úplně bez všeho, bez dokladů, bez peněz, takže nemůžu vlastně nic, protože na to nemám. Ještě že mi spolutrpící věnoval známku na dopis, jinak by nejspíš neodešel ani ten.

 

Zkuste se spojit s p. Dr. P.Zavřelem (Dům Odborů, nám. W.Churchilla 2, P-3), ten jediný sem má přístup kdykoliv. Jde mi samozřejmě o naše stránky a jejich zásobování, materiálů mám hodně, jen to tam dostat.

 

Myslím, že tohle uvěznění bude ještě větší průšvih než byl ten únos, protože vazebně stíhat přestupky – to tu ještě nebylo. Nevěřil jsem vlastním očím, když mne do vazby dával tentýž JUDr. Petr Slunečko, který mne pro „únos“ zavíral před 2 ½ lety. Ani nevíte jak doslova řičel štěstím, že mne může znovu zavřít. Řekl jsem mu, že se na takového chudáčka nehodlám dívat a požádal službu, ať ho odvede, což ho rozzuřilo k nepříčetnosti – asi hlavně to, že jsem neměl strach a poníženě neprosil, ať mě pustí.

 

Na cele to ujde, sedím tu s nějakým Plzeňákem, tak mě informoval o Pechovi – co je to zač a jakou má v Plzni pověst. Inu, vše špatné je pro něco dobré.

 

Dnes venku vytrvale hřmí a prší, a tak už jsem klidnější ohledně aleje, že neuschne. Však jsem to její zalití zaplatil dost draho.

 

Návštěvy prý bývají v pátek, pokud se sem dostavíte, budu moc rád a jestli mi chcete něčím pomoci, tak mě zvlášť potěší notes, obálky, známky, propiska, káva, sušenky a cukr. Já vím, že to vypadá blbě, ale s tím by se mi opravdu žilo líp a jinak si to obstarat neumím.

 

Ještě Vás poprosím, zda byste mohl telefonem potěšit mou sousedku a poprosil jí, ať mi zalívá kytky v domě (ty co mají misky, tak do misek, ostatní – bez odtoku – jen velmi opatrně a zřídka, nesmí tam stát voda, aby neshnily). A ať chodí velkou branou, malá branka je polámaná.

 

Aspoň vidíte, co to znamená ponechat si nepřítele v zádech – protože ta hovada na Praze 9 nikdo za ten „únos“ nepotrestal, dva roky v sobě hromadila vztek a čekala na svou příležitost. Teď si zřejmě myslí, že nadešla. Kdybych to sám, nezažíval, nevěřil bych, že je to vůbec možné.

 

Ještě jednou děkuji za zájem a za pomoc. Na brzkou viděnou se těší.

 

Jiří Fiala v.r.

 

Pankrác, 17.května 2006 – cela č. 527

 

 

 

 

„FATHER IMPRISONED IN HIS QUEST CORCERNING HIS

TWO CHILDREN“

 

Father of two sons and spokesman  of the K213 and Strasbourg Committee went to the Court to ask why he can´t see his two tenagers Tom and Martin. The judge called 4 quards and ordered him to leave the court room. When he resisted the guards, he was charged and 13 days later he was imprisoned. Terror against parents  is on in the Czech Republic.

 

Autor: Ing. Jiří Fiala, May, 17th, 2006, Prag, Pankrác-prison, Czech Republic

 

(Rewritten by Jan Šinágl from a peace of toilet paper 9x12cm – http://www.sinagl.cz)

 

 

P.S.

Dle platného zákona nelze mé hromadné E-Maily považovat za SPAMY. Pokud kohokoliv, jakýmkoliv způsobem obtěžují, může jednoduchým způsobem moji adresu blokovat (Outlook Express – zpráva – blokovat odesílatele). Též je věc vyřízena zasláním Vašeho nesouhlasu - stačí NE. Množství informací bude do voleb narůstat. Věřím, že pochopíte jejich společenskou potřebnost – i při vědomí zatěžujícího rizika pro mnohé z příjemců. 

 

To stop receiving newsletters, please write just one word NO!

 

Jan Šinágl

jan@sinagl.cz

<>www.sinagl.cz

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Jan Šinágl | Počet komentářů: 89 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,