phpRS
Dnešní datum: 06. 12. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtPáSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Z pera dopisovatelů

* Porušování lidských práv samotnými soudci ČR

Vydáno dne 07. 04. 2007 (8481 přečtení)

Soudcovské škody nesmí jít k tíži občanů!

Soudcovské škody nesmí jít k tíži občanů

Rozhodnutím Mezinárodního soudu pro lidská práva ve Štrasburku byla Česká republika mnohokrát odsouzena k zaplacení finančních částek stěžovatelům z důvodu nezákonných a protiústavních rozhodnutí soudců obecných soudů (OS,KS,VS,NS) i Ústavního soudu ČR. Tato částka podle sdělení médií činí více jako 19 milionů korun. Zaplacení škody bylo uhrazeno ze státního rozpočtu, na úkor všech daňových poplatníků, kteří škody nezpůsobili.

Jejich odpovědnost není v žádné příčinné souvislosti s těmito nezákonnými rozsudky konkrétních soudců. Za škody výlučně osobně odpovídají konkrétní soudci, kteří o věci rozhodovali. V jedné jediné soudní věci, která se dostane k přezkoumání do Štrasburku, rozhoduje vždy deset soudců, to je 1 soudce v první instanci (OS, KS), dále 3 soudci o odvolání (KS,VS), dále 3 soudci u Nejvyššího soudu o dovolání, a 3 soudci Ústavního soudu. Jestliže soud ve Štrasburku rozhodne, že ČR , při rozhodování uvedeného množství soudců v jedné věci, porušila Ústavu a mezinárodní smlouvy, a musí uhradit škodu, svědčí to o alarmujícím a katastrofálním výkonu soudcovských funkcí u nás. Škody za soudce nesmí platit občané.

Trestné činy soudců nelze podřadit pod tzv. soudcovskou nezávislost, která je v ČR skutečně neomezená. Obrazně řečeno, žádný kuchař nepřipravuje soudcům v restauraci jídlo z kanálové vody, jinak by musel zaplatit soudci vzniklou škodu. Jestliže soudce vyhotoví kuchaři nezákonný a protiústavní rozsudek, mnohdy i zneužitím pravomoci veřejného činitele, za vzniklou škodu kuchařovi by měl zaplatit výlučně tento soudce, nikoliv všichni daňoví poplatníci.

Situace došla už tak daleko, že trestné činy soudců policie odmítá podle zákona vyšetřovat. U ministerstva vnitra a spravedlnosti existuje nepsaná dohoda o trestní nestíhatelnosti soudců. Policie dokonce nezákonně postupuje taková trestní oznámení na soudce neoprávněně předsedům soudů nebo ministerstvu spravedlnosti, které podle zákona nejsou orgány činné v trestním řízení. Těmi jsou policejní orgán, státní zástupce a soud. Dokonce se pracovníci uvedených rezortů vzájemně smluví proti oznamovatelům a záměrně odpovídají nevěcně a s obdobným obsahem odpovědi a společně kryjí trestné činy soudců.

Konkrétní případy lze doložit od mnoha občanů z celé České republiky za období posledních deseti let (např. nezákonné činy Mgr. Hany Raškové aj). Soudci se stali jakýmisi “privilegovanými pachateli" na něž se nevztahuje trestní zákon a trestní řád. Za trestné činy spáchané v pracovní době, jsou někteří konkrétní soudci ještě navíc nadstandardně placeni státem. Takové výhody neexistují pro soudce nikde na světě. Tento stav je nadále neúnosný a neudržitelný. Tyto otázky je nutné otevřít k veřejné diskusi a neodkladně řešit.

Dr. Marta Chovancová, 1.1.2007 Czech Republic

[Akt. známka: 2,19 / Počet hlasů: 32] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: BazMyslik | Počet komentářů: 97 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,