phpRS
Dnešní datum: 07. 12. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtPáSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Aktuální hlavní informace

* Odpovědní odpovídají mlčením – mohou jinak?!

Vydáno dne 12. 12. 2007 (10188 přečtení)

Přiložené závažné dokumenty jsem poslal digitálně podepsané, s žádostí o potvrzení příjmu, postupně řediteli BIS, odpovědným komisím a výborům PS-PČR, jejím předsedům a členům, předsedovi vlády a prezidentu České republiky, předsedovi Senátu, předsedovi Sněmovny, předsedovi Ústavního soudu a nejvyšší státní zástupkyni. Až na několik potvrzení příjmu standardním způsobem od poslanců a senátorů, mi žádný z výše jmenovaných osobně do dnešního dne příjem nepotvrdil. Z adresy senátora Töpfera mi dokonce přišlo „smazáno, bez toho že bylo čteno“?! Místopředseda Sněmovny Jan Kasal, kterého jsem přirozeně požádal o reakci jako prvního, stále mlčí?

M O T T O :

Já jsem už mnohé přemyslila – řadu hodnot přeřadila – co mně však zůstalo jako hodnota nepomíjitelná, bez níž já si svůj život nedovedu představit, je: svoboda mého svědomí.“

Dr. Milada Horáková v dopise dceři Janě před popravou komunisty

Odpovědní odpovídají mlčením – mohou jinak?!

Místopředseda PS-PČR Jan Kasal byl dne 12.10.1988 vázán jako vlivový agent ruskou GRU. Typování bylo provedeno při jeho služebních cestách do SSSR. Při vázání bylo použito kompromitujících materiálů. Byla mu nabídnuta finanční motivace a podpora v jeho budoucí profesní a politické kariéře. Podepsal spontánně a ochotně a že rád bude spolupracovat i při případné změně politického systému v zemi. Respektoval skutečnost, že se jedná o závazek celoživotní. Kvalita jeho informací z minulosti byla velmi dobrá. Informace se nacházejí ve svazku „VOR“.

Tolik výtah z Hlavní správy rozvědky ze dne 14.10.1988 a přísně tajných dokumentů FBIS

Přiložené závažné dokumenty jsem poslal digitálně podepsané, s žádostí o potvrzení příjmu, postupně řediteli BIS, odpovědným komisím a výborům PS-PČR, jejím předsedům a členům, předsedovi vlády a prezidentu České republiky, předsedovi Senátu, předsedovi Sněmovny, předsedovi Ústavního soudu a nejvyšší státní zástupkyni. Až na několik potvrzení příjmu standardním způsobem od poslanců a senátorů, mi žádný z výše jmenovaných osobně do dnešního dne příjem nepotvrdil. Z adresy senátora Töpfera mi dokonce přišlo „smazáno, bez toho že bylo čteno“?! Místopředseda Sněmovny Jan Kasal, kterého jsem přirozeně požádal o reakci jako prvního, stále mlčí?

Možná představa, že by byl osloven a získán pro spolupráci s ruskou GRU pouze Jan Kasal je z pohledu dnešní situace značně nereálná. Mlčení nejvyšších ústavních činitelů země spolu s odpovědnými občany zákonodárci, nabízí různá vysvětlení: e-mail se k jejich rukám vůbec nedostal, mají strach či obavy, ať už jsou něčím podložené či nikoliv, či jsou sami něčím podobným „drženi v šachu“, podobně jako místopředseda Sněmovny. Obyčejnou lidskou neschopnost snad můžeme vyloučit? Jinak by museli okamžitě konat a podnikat kroky plynoucí z jejich společenské odpovědnosti – bez ohledu na to, zda-li je informace mnou šířená pravdivá či nikoliv. Možná už někteří z nich konají a v tom případě mi nezbývá jen doufat, že tak činí ve smyslu funkce jim svěřené a v zájmu této země.

Dokumenty jsem odevzdal v recepci MFD i známému investigativnímu novináři, nedávno vyznamenanému, Jaroslavu Kmentovi, spolu s moji navštívenkou, dne 6.prosince. Dodnes žádná reakce? Zřejmě i tzv. nezávislí novináři mají své hranice – do Ameriky máme ještě hodně daleko…

Dnešní OVM byly další ukázkou kultivovaného vystupování a jasné argumentace Jiřího Čunka, na rozdíl od primitivního chování a pokleslé až hloupé argumentace Jiřího Paroubka. Poslankyně Kateřina Jacques byla též skvělou ukázkou kultivovaného vystupování a argumentace vůči hrubostem a lžím Jiřího Paroubka, který se už více ztrapnit nemohl.

V naší společnosti probíhá, obrazně řečeno, střet „vyššího“ s „nižším“. „Nižší“ bez mravního základu má moc a prostředky k jejímu udržení a „vyšší“ nikdy nepochopí, nemůže – podobně jako děti nemohou chápat ve všem své rodiče – děti ale naštěstí mají možnost ještě vyspět. Od Paroubků a jim podobných lze očekávat jen negativní a nás a naši zemi ohrožující jednání a tomu odpovídající skutky.

Od 10.12 do 14.12, vždy od 10:00 hodin, bude pokračovat ve věci Hadraba a pražský Magistrát soudní jednání ve Spálené 2, III.p, č. 214! Měl by být vyslechnut, pokud už nedávno nebyl „vyslechnut“ v Rakousku premiérem Topolánkem, bývalý primátor hl. města Prahy a nynější velvyslanec v Rakousku Jan Koukal. Údajně má nést značnou část odpovědnosti za zneužití financí na pražském Magistrátu?! Má se jednat o částku přibližně 2.000.000.000,-Kč?! Opět nepřijdou novináři, jako tomu bylo v době procesu s komunistickou prokurátorkou Brožovou-Polednovou, kdy je zajímala jen ona a tento soud jen několik metrů vzdálený byl jimi „ignorován“ a v médiích nebylo ani zmínky?! Níže připomínám výslech Jiřího Paroubka z té doby, který vypovídá skutečně jako „odpovědný a hodnověrný“ ekonomický expert a bývalý ekonomický náměstek primátora Jana Koukala… Jen ta paměť panu Paroubkovi kupodivu nějak selhává, když se jedná o prokazatelná fakta – v případě jeho napadání pana Čunka ničím nepodloženými fakty kupodivu jeho paměť funguje docela spolehlivě…

Jak staří i mladší členové Rady USTR budou asi časově zvládat náročnou práci, vedle svých dosavadních povinností a funkcí dobře placených a též časově náročných?! Důchodce Milan Paumer i nezaměstnaný, bývalý důstojník BIS Vladimír Hučín, by ji konali nepochybně kvalitně a v zájmu země! Volba nám ukázala, že Rada USTR bude mít zřejmě podobnou funkci jako Rada ČT – totiž skoro k ničemu!

Jaké jsou alternativy řešení? Mlčet, trpět a živit dokud to půjde ty, kteří nejsou sami schopni se poctivou prací uživit, na úkor zhoršení kvality vlastního života všech poctivě pracujících občanů - bez další motivující perspektivy? Emigrovat, což už mnozí schopní a nadějní jednotlivci a podnikatelé učinili a činí stále více? Nebo se nahromaděnému zlu postavit a bojovat bez nikdy dané jistoty ve vítězství, které je přímo úměrné ve víře v ně. Svoji cestu jsem si zvolil. Jakou cestu si zvolíte vy? I čas svobodné volby může rychle skončit. Rok 1948 i dnes varuje! Odpovědní ústavní činitelé naší země jednají naprosto nezodpovědně. Není podstatné, zda-li si tohoto stavu jsou vědomi či nikoliv - ať už jsou příčiny jejich chování a postojů jakékoliv. Budou muset vyhlásit vyjímečný stav země její vlastníci, tedy občané?! Od stávající reprezentace to očekávat nelze!

Jan Šinágl, 9.12.2007

P.S.

Najděte jednu jedinou zemi na světě, která by po uchopení moci komunisty bohatla, poctiví lidé bohatli, země vzkvétala a krásněla?! J.Š.


Výslech svědka Jiřího Paroubka: MS Praha – 19.10.2007

http://www.pecina.cz/files/Sinagl/MS-Praha-Paroubek-vyslech-191007.WMA


Aleš Vébr: Jak prát špinavé peníze

http://vebr.blog.idnes.cz/c/18383/Z-ucebnice-korupce-2-pereme-spinave-penize.html


----- Original Message -----

From: "orza" <orza@volny.cz>

To: "Jan Šinágl" <jan@sinagl.cz>; "Aktualne.cz" <aktualne@centrum.cz>; "DENÍKY BOHEMIA" <redakce@denikybohemia.cz>; "ČTK" <ctk@mail.ctk.cz>

Cc: "Group of Staates against corruption" <webmaster.greco@coe.int>; "Eurojustice" <info@eurojust.europa.eu>; "EJN" <ejn@eurojust.europa.eu>; "Commissioner HR" <CommissionerHR.Communication@coe.int>; "CDPC Criminal justice division" <DG1.cdpc@coe.int>; "Bureau Bruxelles" <bureau.bruxelles@coe.int>; "Verfassungschutz" <bfvinfo@verfassungsschutz.de>; "Bundes Verfassungsgericht" <bverfg@bundesverfassungsgericht.de>

Sent: Sunday, December 09, 2007 3:51 PM

Subject: Re: HOSPODINOVA PRAVDA VITEZI - CUNEK A VOLBY - LENINOMASARYK - USTR A DEJMAL- PRISNE DUVERNE 1945 - PISE MI POLICEJNI PREZIDIUM - HONCU - MAISNEROVA - EYSSELTOVA - SVEJNAR CV - 7 CLEN RADY? - TRAPNOSTI BOKA POKRACUJI!

Jiří Čunek, ne že by měl jít do vlády, ale on tam jít musí. To z prostého důvodu, o kterém se on sám již zmínil. Jde ve své podstatě o velmi závažnou věc. Netýká se vůbec Jiřího Čunka, ale především těch, kteří ho ve vládě nechtějí. Pokud se jedná o "běžné občany", lze to chápat, neboť jsou to oběti  rafinovaného spiknutí. Pokud jsou to však "jeho kolegové-politici", potom je to na pováženou. Nejsou to snad především oni, kdo nás mnohdy lakonicky odkazují s našimi problémy, které nám sami (tak jako Jiřímu Čunkovi) vyrobili, na "nezávislé orgány a soudy" ? Pokud nyní  sami nehodlají respektovat rozhodnutí těchto "nezávislých orgánů", potom nám v podstatě sdělují, že ČR NENÍ PRÁVNÍM STÁTEM a že právo jsou jen oni a jejich moc je právo. (To už někdo říkal, že ?). Od našich "vrcholných politiků" je to skutečně velmi závažné varování nejen občanům ČR, ale především
demokratickému světu.


S pozdravem vyviněný Čunek na Hrad !

Milan Řehák


----- Original Message -----

From: Jan Šinágl

To: Sobotka Přemysl ; Vlček Miroslav ; Klaus Václav ; Topolánek Mirek ; Vesecká Renata ; Rychetský Pavel US

Cc: Vidím Jan ; Tejc Jeroným ; Sequens Richard ; Bublan František ; BIS ; Pošta hrad ; NSZ podatelna ; Podatelna US CR ; Vláda ČR podatelna

Sent: Tuesday, December 04, 2007 11:14 AM

Subject: ZAVAZNE INFORMACE K RUKAM NEJVYSSICH USTAVNICH CINITELU CESKE REPUBLIKY!


Vážená paní nejvyšší státní zástupkyně, vážený pane prezidente, vážený pane předsedo vlády, vážený pane předsedo Ústavního soudu, vážený pane předsedo Senátu PS-PČR, vážený pane předsedo Sněmovny PS-PČR,

dovoluji si tímto i vám dát na vědomí závažnou informaci - viz text níže a přílohy. V souvislosti s vyjádřením pana premiéra Topolánka o aktivitách ruských tajných služeb na uzemí České republiky, BIS, i německých médií o ruských aktivitách na území SRN, mají přiložené dokumenty vysokou hodnověrnost a aktuálnost. Odpovědné osoby a jimi řízené instituce by měly tuto záležitost co nejdříve vyšetřit a objasnit. Je znepokojující, že do dnešního dne žádným způsobem na mé e-maily k vlastním rukám nereagovali ani ředitel BIS gen. Jiří Lang, ani poslanec Jan Kasal. Chci věřit, že premiér ČR využije svých zákonných pravomocí v rámci jemu podřízené BIS, aby se tato záležitost s možným potenciálem ohrožování bezpečnosti a stability naší země, co nejdříve transparentně a přesvědčivě vyšetřila. Mlčení v této závažné záležitosti bude jen dále zvyšovat a potvrzovat pravdivost v dokumentech sdělovaných informací.

V úctě k vaší vysoké a neodejmutelné odpovědnosti

Jan Šinágl v.r.

4.12.2007 

Zasláno dne 2.12.2007 předsedům a všem členům:

Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PS-PČR - předseda Richard Sequens

Komisi pro kontrolu BIS PS-PČR - předseda Jeroným Tejc

Výboru pro bezpečnost PS-PČR -  předseda František Bublan

Výboru pro obranu PS-PČR - předseda Jan Vidím

 

Vážení občané zákonodárci,

obracím se na vás ve věci, která může mít velmi závažný dopad na bezpečnost naší země, nebude-li transparentně a důkladně vyšetřena. Z přiložených dokumentů si jistě uděláte svůj názor, nakolik je toto mé tvrzení důvodné. Vzhledem k závažnosti uvedených sdělení není nepochybně první prioritou otázka jak se ke mně tyto dokumenty dostaly, ale zasazení se o prošetření uvedených informací, bez ohledu na jejich pravost.

Vzhledem k tomu, že poslanec Jan Kasal a ředitel BIS gen. Jiří Lang, dosud na mé přiložené e-maily ze dne 26.11.2007 a 28.11.2007, dosud žádným způsobem nereagovali - ačkoliv byly zaslány elektronicky ověřeným podpisem a s žádostí o potvrzení - obracím se proto na vás, vaše Výbory a Komise.

Na základě těchto dokumentů máte jistě dostatek podkladů, abyste z titulu své odpovědnosti před občany a vám svěřených pravomocí, pravost těchto dokumentů nezpochybnitelně přezkoumali a případně iniciovali urychleně patřičné právní kroky.

To, že poslanec Jan Kasal a ředitel BIS Jiří Lang dosud žádným způsobem nereagují na mé e-maily – při vyloučení možnosti, že je neobdrželi – jen potvrzuje důvodnost mých obav. Jinak by jistě reagovali ihned - pokud by se jednalo o nepravý dokument. Pravděpodobnost pravosti přiložených dokumentů je vysoká, nepochybně blízká ke 100%.

Děkuji vám předem za včasné informování o vašem postupu v této záležitosti.


V úctě k vaší neodejmutelné odpovědnosti


Jan Šinágl v.r.

www.sinagl.cz

http://sinagl.bigbloger.lidovky.cz

Mobil: +420 775 239 148 


Přílohy:

HS GRU 1+2 141088

FBIS 1+2 2 081092

E-mail Janu Kasalovi ze dne 26.11.2007

E-mail Jiřímu Langovi ze dne 28.11.2007


Na vědomí:

Vláda ČR, prezident ČR, Ústavní soud ČR, česká a zahraniční média, veřejnost.


Elektronicky podepsáno

 

----- Original Message -----

From: Jan Šinágl

To: BIS

Sent: Wednesday, November 28, 2007 4:18 PM

Subject: K rukam reditele BIS generala Jiriho Langa!


K rukám ředitele Bezpečnostní informační služby generála Jiřího Langa!

 

Vážený pane řediteli BIS,

 

dovoluji si Vás požádat touto cestou o potvrzení či vyvrácení pravosti přiložených dokumentů.

Děkuji Vám předem za Vaše vyjádření.

 

V úctě k Vaší neodejmutelné odpovědnosti

Jan Šinágl. v.r.

podepsáno elektronicky 
přílohy:

FBIS 1 081092 - (klikni pro zobrazení)

FBIS 2 081092 - (klikni pro zobrazení)

HS GRU 1 141088 - (klikni pro zobrazení)

HS GRU 2 141088 - (klikni pro zobrazení)


FBIS-1
FBIS-2
FBIS-3
FBIS-4----- Original Message -----

From: Jan Šinágl

To: Kasal Jan

Cc: Horálek Martin ; Čunek Jiří

Sent: Monday, November 26, 2007 10:09 AM

Subject: Zadost o informace!


Odesílatel: Jan Šinágl, Nejedlých 335, 267 53 Žebrák


Příjemce: Jan Kasal, poslanec KDÚ-ČSL


Věc: Žádost o poskytnutí informací

Žebrák 26. listopad 2007Vážený pane poslanče,


podle zákona č. 106/1999 sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a podle čl. 17 Listiny práv a svobod si Vás dovoluji požádat o odpověď na tyto dvě otázky:

Je pravdou informace, že jste byl získán k operativní spolupráci s GRU v říjnu 1988?“

V souvislosti s dehonestační kampaní na předsedu KDÚ-ČSL senátora Jiřího Čunka, který po listopadu 1989 pracoval aktivně v občanských komisích a byl předmětem zpravodajského zájmu, si Vás dovoluji zeptat:

Jak Vy jste se občansky angažoval v tomto období?“


Děkuji Vám předem za Vaše odpovědi.


V úctě k Vaší funkci a neodejmutelné odpovědnosti

Jan Šinágl v.r.

Elektronicky podepsáno

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Jan Šinágl | Počet komentářů: 518 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,